19 септември 2019

Три медала за СКЛА Берое

С три медала се завърнаха лекоатлетите на Берое от завършилия в Пловдив международен турнир „Вулпев-Бахчеванов”. В 15-то поредно издание на надпреварата взеха участие близо 300 атлети.

Старозагорци спечелиха три отличия – две при жените и едно при мъжете. При дамите в дисциплината 400 м с препятствия бронзов медал завоюва Бояна Чепилева. Лекоатлетката на Берое финишира за 68,39 секунди, което и отреди, и третото място. Шампионка стана Ива Димова от КЛАСА с 61,12.

Второто отличие при жените спечели Антония Митева, която стана трета в скока на височина. Митева завърши с краен резултат от 165 см, като подели третото място с друга старозагорка Ралица Ламбова, състезаваща се за СК-Венелина Венева. Очаквано тук победителка стана Венелина Венева-Матеева със 190 см. В същата дисциплина близо  до медалите остана още една състезателка на старозагорския клуб – Елеонора Драгиева, която завърши на пето място с резултат от 155.

При мъжете единственото отличие за Берое спечели Виктор Маргаритов, който грабна сребро в дисциплината скок на височина. С добро класиране се отчете Борислав Тонев, финиширал пети в спринта на 200 м. Росен Иванов пък зае шеста позиция в бягането на 800 м. с резултат 1,59,93.

Състезанието в Пловдив бе генерална репетиция за старозагорските атлети преди дългоочакваното завръщане на домашния им турнир – „Самарско знаме”.