24 септември 2019
Стара Загора: Лекоатлетите на Берое със 7 медала от ДП

Лекоатлетите на Берое със 7 медала от ДП

Спортен клуб по лека атлетика Берое спечели общо 3 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала на завършилите държавни първенства за мъже и жени и за момчета и момичета до 16 години, чийто домакин бе стадион Хаджи Димитър в Сливен.

В стартовете при мъжете старозагорци завоюваха общо 5 медала. В индивидуалната надпревара с две отличия се отличи Милен Пасков, който спечели злато на 110 метра с препятствия и сребро на 400 метра с препятствия. В бягането на 800 м Велин Коваленко спечели бронзов медал. Шампионска титла завоюва Алекс Йорданов, който стана първи при момчетата до 14 години в четирибоя. Старозагорци спечелиха титлата и в щафетата 4х400 м, където Мирослав Тенев, Росен Иванов, Велин Коваленко и Милен Пасков не оставиха шанс на конкурентите си финиширайки първи .

В надпреварата при жените атлетите на СКЛА Берое спечелиха общо 2 медала. В дисциплината висок скок Антония Митева завърши трета с резултат 165 см. В същата дисциплина, но при момичетата до 16 години Елеонора Драгиева спечели сребърен медал.