Стара Загора прие второто издание на “Фея под липите“

Над 400 състезателки във всички възрастови групи взеха участие във второто издание на международния турнир по художествена гимнастика „Фея под липите“,организиран от старозагорския СКХГ Елит. Освен домакините от Елит, в надпреварата взеха участие и гимнастичките на Берое.

С най-силно представяне за отбора-домакин в индивидуалното класиране се отчете Мартина Райнова, която завоюва сребро на обръч, топка и бухалки. При ансамблите гимнастичките на Елит спечелиха злато и сребро на топки или на без уред при децата родени през 2008 година.

Другият старозагорски клуб Берое също се представи силно. Състезателката на Берое Стейси Банчева зае първо място на обръч, трето на топка и трето място в многобоя.