15 септември 2019

Сребро и бронз за СКЛА Берое

Състезателите на спортен клуб по лека атлетика Берое спечелиха два медала от държавния шампионат за юноши и девойки младша възраст, провел се на стадион Хаджи Димитър в Сливен.

В надпреварата на 400 м с препятствия Диляна Йоргачкова финишира втора с резултат 65,80. Победителка в дисциплината стана Кристина Борукова от  Тракия-96 Пловдив, финиширала за 65,21. В същата дисциплина друга представителка на СКЛА Берое – Бояна Чепилева остана в подножието на медалите, завършвайки четвърта за 69,48 секунди.

Второто отличие за старозагорския клуб бе спечелено на шафетата 4х400 м при момичета, където старозагорки финишираха трети с резултат 4.13.62. Златото остана за щафетата на Тунджа Ямбол с 4.02.70.

Държавният шампионат в Сливен продължава днес и утре със състезанията при старшата възраст.