Стара Загора: Баскетдамите на Берое с убедителна победа над Хасково

Баскетдамите на Берое с убедителна победа над Хасково

В мач от 24-я кръг в НБЛ-жени, старозагорки се наложиха като домакин с 85:64 над тима на Хасково 2012. С третия си успех през сезона „зелено-белите” прекъснаха черната си серия от 7 поредни поражения и вече са с баланс 3-17. Тимът на Хасково, който бе без няколко от основните си баскетболистки пък инкасира 12 загуба през сезона и с актив от 9-12 заема петата позиция в класирането.

Срещата в общинската зала Стара Загора започна отлично за беройки, които още от самото начало успяха да се откъснат напред в резултата. Домакините успяваха да поддържат преднината си като в края на първата част тя бе 9 точки при 23:14. През вторите десет минути, състезателките на Тодор Цветанов продължиха да доминират като разликата нарасна на 17 точки на полувремето.

След почивката авансът на старозагорки продължи да расте като на моменти достигаше 27 точки. Все пак в последните десет минути гостите от Хасково се активизираха и успяха да намалят изоставянето си, за да запишат по-почетна загуба.

За Берое Ивелина Вранчева регистрира „дабъл-дабъл” от 22 точки и 10 асистенции. Центърът на „зелено-белите” Валерия Каст също изигра силен мач, записвайки 19 точки и 8 борби.
За гостите 20 точки отбеляза Вероника Джикова.

В следващия кръг Берое гостува на Левски, а Хасково 2012 приема Нефтохимик 2010.