18 септември 2019

Лекоатлетите на Берое с 11 медала от републиканското в зала

Старозагорските атлети се представиха изключително силно на завършилия държавен шампионат по лека атлетика за юноши и девойки, както и за мъже и жени. На първенството, което се проведе в спортната зала „Добротица” в Добрич, представителите на СКЛА Берое завоюваха 11 отличия, от които шест златни, четири сребърни и един бронзов медал.

При мъжете, атлетите на Берое спечелиха три медала. Старозагорската щафетата в състав Мирослав Тенев, Милен Вълканов, Велин Коваленко и Росен Иванов грабна първото място на 4х400, след като финишира за 3:22.25 минути. Осен златото на щафетата, Росен Иванов и Милен Вълканов добавиха по един сребърен медал съответно на 400 м и 60 м. с препятствия.

При юношите и девойки старша възраст, старозагорци завоюваха 5 медала. При момчетата две шампионски титли спечели Велин Коваленко съответно на 400 и 800 метра. В същите дисциплини, но при девойките два златни медала грабна и Евгения Михайлова. Петото отличие в тази възрастова група спечели щафетата на девойките, които станаха втори.

При най-малките атлети под 16 години представителите на СКЛА Берое взеха още три медала – злато на Алекс Йорданов в трибоя, сребро на Елеонора Драгиева (висок скок) и бронз на щафетата при момичетата.

снимка:Илиан Телкеджиев, lap.bg