Силен старт за атлетите на СКЛА Берое

Старозагорските атлети стартираха изключително силно новия сезон, след като записаха на сметката си три шампионски титли и един сребърен медал. На държавното първенство за момчета и момичета под 16 гoдини в зала „Добротица” в Добрич Алекс Йорданов триумфира в трибоя за атлетите под 14 г. с общ сбор от 170 точки. Йорданов избяга 60 м за 8,61 секунди, а в останалите две дисциплини записа 4,81 м (скок дължина) и 2:37,10 мин (600 м).

Отличието бе второ за старозагорския клуб от националния шампионат под 16 години след сребърния медал на Елеонора Драгиева, която стана втора в дисциплината висок скок. Драгиева завърши с равен резултат с победителката от 150 см. Старозагорката обаче остана втора, защото успя от третия си опит, докато съперничката й от втория.

Още два медала завоюваха представителите на СКЛА Берое. На турнира Академик, отново провел се в зала „Добротица” в Добрич, старозагорци спечелиха две шампионски титли . Със златото се окичиха Велин Коваленко на 400 м и Евгения Здравкова на 200 м. Коваленко стана първи в своята дисциплина с 50,57 секунди, докато Здравкова финишира за 26,69 секунди.

снимка:lap.bg