9 старозагорски кооперации кандидатстват за субсидия за саниране на сградата. Над 720 са вече подадените заявления за интерес и подкрепа за субсидия в цялата страна, уточниха от Министерството на регионалното развитие (МРР).
Липсата на нотариална заверка на подписа на управителя в протокола от общото събрание на етажната собственост е една от най-честите грешки, допускана от кандидатите за субсидия от 75% за саниране.
От ведомството припомнят, че решението за участие в проекта, финансиран по Оперативна програма регионално развитие (ОПРР), трябва да бъде взето от собствениците на 67% от всички идеални части, но понякога кандидатите го разбират като 67% от присъстващите на общото събрание, което не е допустимо.
Документите, които собствениците подават до министерството за участие в проекта, се попълват по образци, изготвени специално за този проект, посочват от politika.bg. Много често не се попълват всички полета, които съдържа образецът, пропускат да отбележат датата на съставяне или подписване на съответния документ. Често има разминаване между информацията за едно и също събитие или факт в различните документи – в поканата за свикване на общо събрание е записано, че тя е поставена на видно място в определен час на определена дата, а в протокола от залепване на поканата за същото това поставяне е записано друго. Понякога в протокола от общото събрание като собственик на някои от имотите е посочено едно лице, а в справката за собствениците на самостоятелни обекти за същия апартамент собственик е друго лице.