Стара Загора: Баскетдамите на Берое с домакинско поражение

Баскетдамите на Берое с домакинско поражение

„Зелено-белите” отстъпиха с 50:72 на тима на Нефтохимик 2010 в домакинството си от 16-я кръг на НБЛ-жени. По този начин състезателките на Тодор Цветанов пропуснаха отлична възможност да запишат втори пореден домакински успех, след победата над Монтана в предишния си двубой. Вместо това беройки инкасираха 11-то си поражение през сезона и със само две победи заемат последното седмо място в класирането. Бургазлийки пък продължиха с доброто си представяне в последно време, като успехът бе четвърти пореден за тях. Така възпитаничките на Петко Маринов се доближиха плътно до лидерите и с актив от 9 победи и 4 загуби, заемат третата позиция.

Двубоят в общинската зала „Стара Загора” бе решен след силна втора част на гостите от Бургас. След равностойна първа четвърт завършила при 13:15 в полза на Нефтохимик, през вторите десет минути бургазлийки направиха феноменална серия от 23:0, с която на практика предрешиха изхода на двубоя, дошъл при 50:72 в тяхна полза. Огромна роля за поражението изиграха многото кадрови проблеми в тима на Берое. Въпреки дебютът на новото попълнение – естонката Валерия Каст, в мача срещу Нефтохимик „зелено-белите” бяха без своя лидер Ивелина Вранчева. Освен нея още три баскетболистки бяха извън сметките, което принуди Тодор Цветанов да разчита на само три състезателки от пейката.

За беройки по 11 точки отбелязаха Нели Пашева и Зорница Найденова, а новото попълнение Валерия Каст завърши с 10 точки и 9 борби.
За победителките Глория Браун реализира 22 точки и 16 борби.

В следващия кръг старозагорки гостуват на Хасково 2012, а Нефтохимик почива.