Стара Загора: Баскетдамите на Берое с инфарктна загуба в края

Баскетдамите на Берое с инфарктна загуба в края

В мач от Х-я кръг на НБЛ-жени, старозагорки загубиха изключително драматично като домакин от тима на Хасково 2012 със 70:75. По този начин „зелено-белите” записаха  седмото си поражение през сезона и продължават да са на последното място в класирането със само една победа. Хасковлийки, които вече са с актив от 4 победи и 5 загуби пък заемат 3-то място.

Зрителите  в Общинската зала Стара Загора станаха свидетели на много оспорван двубой, като изходът му се реши буквално в последните секунди. Една от основните причини за загубата на беройки бе липсата на Вера Перостийска, която бе с контузия и не успя да помогне на своя тим. Въпреки че бяха без своя лидер, старозагорки изиграха много силен двубой, като малко не им достигна да запишат втората си победа в шампионата.
Гостите от Хасково започнаха по-концентрирано срещата, успявайки да поведат с минимална разлика. Постепенно обаче баскетболистките на Тодор Цветанов вдигнаха оборотите и в края на първата част вече водеха в резултата с 21:20. Вторите десет минути преминаха с постоянна смяна на водачеството, като полувремето дойде при 41:40 в полза на „зелено-белите”.

Ситуацията на паркета не се промени особено и след почивката, като и двамата тима имаха своите силни моменти. Все пак в края на третата четвърт заралийки отново водеха в резултата с 58:56.
Така последната част трябваше да даде отговор, който ще бъде крайният победител. „Зелено-белите” успяваха да поддържат преднина от 4-5 точки, докато към средата на частта една от съдийките на двубоя свири техническо нарушение на Тодор Цветанов, от което последваха 4 наказателни удара и нападение за Хасково 2012. Така изведнъж гостите излязоха напред в резултата. От този момент двата тима се вкопчиха в здрава битка за всеки кош като резултатът вървеше наравно. Развръзката дойде 34 секунди преди края, когато тройка на хасковлийки им даде преднина от две точки. В последвалата атака Зорница Найденова също пробва изстрел от зоната за три точки, но за съжаление нейният опит не бе успешен. До края гостите успяха да запазят преднината си и се поздравиха с успеха.

Най-резултатна за Берое бе Зорница Найденова отчела се 23 точки. Втора по резултатност стана Ивелина Вранчева, която записа 21 пункта, към които прибави по 7 асистенции и толкова борби. С двуцифрен точков актив завърши и Галина Георгиева реализирала 14 точки.
За гостите силен мач изигра американката Биджони Рийвс, която вкара 23 точки и подаде 6 асистенции. Другата американка в отбора Кения МакБий добави 21 точки и 9 борби.
В следващия кръг „зелено-белите” гостуват на Левски, а Хасково посреща Нефтохимик 2010.