Баскетдамите на Берое с нова загуба

Снощи „зелено-белите” загубиха при гостуването си от VII-я кръг от отбора на Монтана 2003 с 67:79. Това бе шестото поредно поражение за тима от началото на шампионата в НБЛ-жени. Така старозагорки подобно на мъжкия отбор на Берое, останаха единствени без победа в елита, заемайки последното седмо място в класирането. Състезателките на Монтана пък записаха третата си поредна победа като домакин и с баланс от 4-2 делят втората позиция с отборите на Левски и Нефтохимик 2010.

Двубоят в спортната зала „Младост” започна с лек превес за домакините, които успяха да затворят първата част при 20:14 в тяхна полза. Старозагорки отговориха моментално в началото на втората четвърт със серия от 13:2, след която и поведоха в резултата. Все пак до края на полувремето монтанки отново успяха да излязат напред, повеждайки с 31:30.

След почивката домакините направиха серия от 12-4 и така натрупаха комфортен аванс. Въпреки че състезателките на Тодор Цветанов съумяха да съкратят изоставането си в края на третата част, за тяхно съжаление до края на срещата те не успяха отново да излязат напред и така записаха шестата си загуба от началото на сезона.
Основното предимство на Монтана 2003 в този мач бе борбата под двата коша, където те овладяха 46 борби срещу 29 за Берое, което съответно се отрази и при точките в подкошието. Там те спечелиха с 34-22, което реално бе и разликата в мача.
За „зелено-белите” Ивелина Вранчева приключи със 17 точки и 9 борби срещу бившия си тим, а Зорница Найденова вкара 15.
За победителките две състезателки се отчетоха с „дабъл-дабъл”. Милена Томова завърши с 19 точки и 10 борби, а Радостина Славова  добави 17 плюс 10 борби.

В следващия кръг старозагорки почиват, докато тимът на Монтана 2003 отново ще домакинства, този път срещу отбора на Нефтохимик 2010.